ısparta merkez sauna imalat firması Palmiye Sauna İmalatı

Isparta Merkez Sauna İmalat Firması Palmiye Sauna İmalatı

Davraz Mah. Atatürk Blv. No: 48 Isparta » Merkez Merkez, Isparta
Online
Gold
Vitrin
Mesaj Gönder
Isparta Merkez Sauna İmalat Firması Palmiye Sauna İmalatı
Tayfun Şen - Berkay Şen
Davraz Mah. Atatürk Blv. No: 48 Isparta » Merkez
Merkez , Isparta
İş Alanları

Hamam Sauna

Palmiye Sauna İmalatı Olarak Siz Değerli Müşterilerimize Isparta'da Hizmet Vermekteyiz.

Isparta Merkez Sauna İmalat Firması Palmiye Sauna İmalatı Hakkında

   İlk sauna kullanımı Orta Asya steplerinde başlamıştır. Orta Asya’dan Rusya’ ya Rusya kanalı ile de İskandinav ülkelerine ulaşmış , FİNLANDİYA’ da gelişimini tamamlamıştır.

Sauna içerisinde sıcak ve kuru havanın bulunduğu ,insanların rahatça yatıp oturabilecekleri kadar büyüklüğü olan ahşaptan yapılmış bir çeşit sıcak hava banyosudur. Genel olarak saunada sıcaklık 40 ile 90 C derece arasındadır. Hararet tavan yüksekliğinde 100 C dereceyi bulur.

Tekniğine uygun havalandırma yapılmış bir saunada % 5 ile % 10 arasında nem bulunması insanın bu sıcaklığa dayanmasını sağlar. Kızarmış soba taşlarının harareti tahminen 200 C derecedir. Daha önceden seçilmiş ferahlatıcı sauna esansları ile kovada karıştırılan suyu sauna kabinindeki nem oranını kontrol ederek kızgın soba taşlarına dökmek gerekmektedir. Bu saunanın temel özelliğidir. İnsanların gözünde
geleneksel saunaları muteber kılan tek özellik sauna buharının kalitesidir.
Saunanun faydalanan kimseler için ( Spesifik ) bir tedavi hedefi yoktur. İnsan sağlığına koruyucu vucudumuzu doğayla uyum içinde yaşama hazırlayıcı asrımızın en korkunç hastalığı olan Stresin giderilmesindeki görevi kabul edilmelidir. Sauna insanın oturur halde sulu terlediği yerdir.Pasif durumda iken kaliteli şekilde terlemenin avantajları fazladır. En başta aktif terlemede oluşan yorgunluğun tam tersine sunada terlme ile yorgunluk giderilir.Toksik metabolizma artıklarının deri gözeneklerinden ter yoluyla uzaklaştırılması genel rahatlama ve gevşemeyi sağlar. Vucudun ısı, değişimleriyle kalp atım sayısı ( Nabız ) arasında doğrusal bir ilişki vardır. Saunadaki sıcak havaya bağlı olarak vucut ısısı artar, nabız atrısıda bununla beraber artar. Saunada nabız istirahat haline göre %50 – 60 artar dakikada 100 – 150 atıma çıkabilir. nabızdaki bu hızlı artışa karşın kan basıncında ( Tansiyonda)

Sistolde çok hafif bir artış olur. Bu nedenle dolaşım sistemine binen gerçek yük düşüktür. Az antremanlı kalpler bile saunaya kolayca uyum sağlayabilirler. İyi antremanlı sporcularda yapılan nabız karşılaştırmalarında 90 C sıcaklığındaki bir saunada 15 dakika kalmak nabız ölçümlerinde 3000 m. koşuya eşit olduğu görülmüştür. Bu nedenle düzenli sauna kullanımının yararına inanılmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright | @2018 | firmakayitlari.com | Her hakkı saklıdır.